Sąnarių mankštos pratimai

Žemiau pateikiami pratimai leis Jums ilgiau išlaikyti gerą fizinę būklę ir gyventi aktyvų gyvenimą. Šie pratimai nereikalauja brangios reabilitacinės įrangos – visus pratimus galite atlikti namuose.

Pastabos:

  • Pratimus darykite reguliariai – geriau mankštintis kasdien po kelias minutes, nei 1 kartą per savaitę po 2 valandas.
  • Kiekvieną pratimą atlikite 10–15 kartų. Galite daryti kelių sekundžių pertraukas.
  • Atkreipkite dėmesį į kvėpavimą – mankštindamiesi nesulaikykite kvėpavimo.

1 pratimas

Komentaras: Atsisėskite ant kėdės. Kairiąją koją ištieskite per kelį, kaip pavaizduota piešinyje. Šioje padėtyje sulenkite pėdą (kryptis nurodyta rodykle) ir laikykite 5 sekundes. Pakeiskite koją. Pratimą kartokite 10 kartų.

2 pratimas

Komentaras: Atsigulkite ant grindų, ant dešiniojo šono. Dešiniąją koją sulenkite per klubą ir kelį 90 laipsnių kampu, kaip pavaizduota piešinyje. Kairiąją koją pakelkite į viršų (kiek tik galite), paskui padėkite ją horizontaliai ir pailsėkite. Pratimą kartokite 10 kartų. Pakeiskite šoną ir padarykite tą patį pratimą kita koja.

3 pratimas

Komentaras: Atsigulkite ant grindų, rankas padėkite ties kūnu. Dešiniąją koją pakelkite į viršų, sulenkdami ją per kelį. Pratimą kartokite 10 kartų. Pakeiskite koją.

4 pratimas

Komentaras: Atsigulkite ant grindų, ant pilvo. Sulenkite koją per kelį (kiek tik galite). Grįžkite į pradinę padėtį (koja guli ant grindų). Pratimą kartokite 15 kartų. Pakeiskite koją.

5 pratimas

Komentaras: Atsistokite už kėdės arba krėslo ir laikykitės už atlošo, kaip pavaizduota piešinyje. Kairiąją koją atlenkite atgal (kiek tik galite), paskui grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite 15 kartų. Pakeiskite koją.

PASTABA: Jei įtariate uždegimą sąnario srityje arba turite kelio protezą, pratimą galite atlikti tik pasitarę su gydytoju!

PASTABA: Jei įtariate uždegimą sąnario srityje arba turite kelio protezą, pratimą galite atlikti tik pasitarę su gydytoju!